Zagrali odważnie i z poświęceniem, ale bez sukcesu

22:25, 03.05.2024 Gogo Aktualizacja: 22:30, 03.05.2024

Przewaga własnego boiska nie wystarczyła graczom Akademii Pelikan-2010 Łowicz, aby skutecznie stawić czoła zespołom z czoła tabeli rozgrywek I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2. Zespół trenera Adama Wojdy przegrał z ŁKS Łódź SA 1:4 (0:0), a z Widzewem Łódź SA 1:5 (0:0).

Bardzo wytrwale bronili się w sobotę podopieczni trenera Wojdy przed naporem ŁKS. Przez całą pierwszą połowę udawało się uchronić od straty, co w walce z tak silnym zespołem nie jest łatwą sprawą i świadczy o ogromnej determinacji zawodników łowickiego Pelikana z rocznika 2010. Niestety w drugiej odsłonie rywal w końcu znalazł sposób, jak trafić do bramki biało-zielonych. W 44. minucie skuteczny strzał oddał Mateusz Jędrzejczyk, a osiemnaście minut później miał na swoim koncie już cztery trafienia. Pełna poświęcenia gra łowiczan przyniosła w końcu efekt w postaci bramki zdobytej w 66. minucie, której autorem był Igor Andrzejewski. To nie tylko honorowa bramka zdobyta przez Pelikan, ale cenna również z uwagi na fakt, że pierwsza jaką ŁKS stracił w tych rozgrywkach.

- Cały mecz funkcjonowaliśmy w obronie niskiej i wychodziło nam to bardzo dobrze do 50 minuty. Zespół ŁKS to najlepsza drużyna ligi i jako pierwszemu zespołowi w lidze, udało się nam strzelić im bramkę. Chłopcy włożyli dużo wysiłku w ten mecz i mimo porażki uważam, że to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu - skomentował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

W środę 1 maja biało-zieloni ponieśli kolejną porażkę. Pojedynek z łódzkim Widzewem nie był wcale mniej wymagający. Do przerwy Pelikan-2010 dzielnie bronił dostępu do swojej bramki, ale po przerwie sytuacja uległa radykalnej zmianie. W 48. minucie Maciej Bryk wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale szybko okazało się, że były to tylko „złego początki”. Pięć minut później przeciwnik strzelił pierwszego gola, a do końca meczu jeszcze cztery razy skutecznie zaatakował.

- Kolejny mecz, w którym 60 minut naszego zespołu wygląda bardzo dobrze. Później popełniamy bardzo prosty błąd w ustawieniu i przeciwnik wyrównuje, po czym nabiera wiatru w żagle i dobija nas. Widać, że brakowało już sił w końcówce - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

Po siedmiu rozegranych meczach UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz zgromadził tylko 2 punkty, co przekłada się na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Kolejne ligowe spotkanie zespół trenera Wojdy zagra z PGE GKS Bełchatów SA. Mecz odbędzie się na wyjeździe we wtorek 7 maja o godz. 19.00.

5. kolejka I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:

• UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz - ŁKS Łódź SA 1:4 (0:0); br.: Igor Andrzejewski (66) - Mateusz Jędrzejczyk 4 (44, 47, 58 i 62).
    Pelikan-2010: Tomasz Gąsecki - Kacper Miazek, Igor Andrzejewski, Mateusz Szczepanik, Jan Birek - Filip Zieliński, Adam Dylik, Paweł Lenarczyk - Bartosz Pokora, Antoni Buczek, Brajan Kryczka. Na zmiany wchodzili: Igor Adamczyk - Bartłomiej Malczyk, Franciszek Kunikowski i Jan Węglik.
  • Widzew Łódź SA - KS Warta Sieradz 2:1
  • PGE GKS Bełchatów SA - ŁKP Kolejarz Łódź 6:3

6. kolejka I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:

• UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz - Widzew Łódź SA 1:5 (0:0); br.: Maciej Bryk (48) - Szymon Kindel 3 (53, 68 i 69) i Witold Kobyłecki 2 (64 i 79).
    Pelikan-2010: Tomasz Gąsecki - Kacper Miazek, Igor Andrzejewski, Mateusz Szczepanik, Jan Birek - Filip Zieliński, Adam Dylik, Paweł Lenarczyk - Bartosz Pokora, Antoni Buczek, Jan Węglik. Na zmiany wchodzili: Igor Adamczyk - Brajan Kryczka, Malczyk Olaf Martofel Kacper Miazek Bartłomiej Ochmański Filip Pawlata, Nikodem Plichta, Bartłomiej Malczyk, Franciszek Kunikowski i Jakub Czaplarski.
  • KS Warta Sieradz - PGE GKS Bełchatów SA 3:1
  • ŁKS Łódź SA - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 7:0
  • ŁKP Kolejarz Łódź - Łódzka AF Łódź (2024.05.22, śr, godz. 18.30)