Łowiczanin.info

Strona główna
Wyszukiwarka

   drukuj    prześlij znajomemu    napisz do nas    facebook    |


Wybrany artykuł należy do bezpłatnego archiwum Nowego Łowiczanina
Aby przeczytać artykuł w całości, należy się zalogować.

Marek Wojtylak, kustosz oddziału Archiwum Miasta Stołecznego Warszawy
mwk
2011.01.24, ostatnia aktualizacja 2011.01.24


Jestem głęboko oburzony, że pamiątkowa tablica została usunięta podczas remontu. Nie można tego absolutnie tolerować. Jeśli tak będziemy postępowali, to znikną wszystkie pamiątki po osobach tak  zacnych i zasłużonych. To dla mnie zupełny szok. Nie mogę wprost uwierzyć, że dopuszczono się...


WWybrany artykuł należy do bezpłatnego archiwum Nowego Łowiczanina
Aby przeczytać artykuł w całości, należy się zalogować.


Adres e-mail (login):
Email podany przy rejestracji
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Hasło:

Oceń artykuł:    Oceń artykuł na 1 Oceń artykuł na 2 Oceń artykuł na 3 Oceń artykuł na 4 Oceń artykuł na 5    4.43/5 (7 głosów)
   drukuj    drukuj artykuł    |    poleć znajomemu    poleć znajomemu    |    napisz do nas    napisz    |  
Artykuł skomentowało: 66 osób    |    ZOBACZ KOMENTARZE    |    DODAJ SWOJĄ OPINIĘ KUP LICENCJĘ


Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Dodaj komentarz
Adres e-mail (login):
Email podany przy rejestracji
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Hasło:


Dodaj komentarz bez logowania

Dodaj komentarz bez logowania
Nick:
Komentarz:

~Nie chcemy jątrzenia,ani (11.24.01 16:11:59)
tematów zastępczych !!!! Są w Łowiczu większe problemy. Tym niby problemem odwraca się uwage od wazniejszych kwestii. To wielce nie w porządku !!!! A jak się okaże ,ze ją zdjęli Ci ,którzy okazują święte oburzenie??? Ich stać na to. Nie raz to Żydzi udowodnili.

~a ja jestem oburzona (11.24.01 17:28:44)
prowadzona inwestycja za 31 miliony złotych która wykończy nasze miasto..jestem oburzona ,ze powstał ośrodek żydów polskich a nie powstał ośrodek socjalistów polskich, jestem oburzona ,ze burmistrz nie uznaje wyroków sadów w demokratycznym państwie i zgadza się na współfinansowanie kręcenia filmu o osobie która popełniła samobójstwo, jestem oburzona tym,ze pompa w łowiczu pompuje wode za zalewu Bzury i zalewa sasiednie oscienne części gminy Łowicz chociaż miasto powinno partycypować w przeznaczeniu terenu pod zalanie skoro położone jest nad rzeka Bzura ...itd...

~Zdezorientowany (11.24.01 22:07:25)
Ale o co chodzi???

~re - Nie chcemy jątrzenia,ani (11.25.01 09:17:07)
tematów zastępczych !!!! Są w Łowiczu większe problemy. Tym niby problemem odwraca się uwage od wazniejszych kwestii. To wielce nie w porządku !!!! A jak się okaże ,ze ją zdjęli Ci ,którzy okazują święte oburzenie??? Ich stać na to. Nie raz to Żydzi udowodnili ------- CZYTAM I PYTAM - SKĄD TY JESTEŚ??? SAM NAS PRÓBUJESZ WYPROWADZIĆ Z WAŻNEGO TEMATU NA MANOWCE. TO WAŻNY TEMAT, BARDZO WAŻNY, JA UWAŻAM TO ZA SKANDAL. I PO CO MIESZASZ W TO ŻYDÓW, WRACAJ NA REDWATCH I ODCZEP SIĘ OD HISTORII ŁOWICZA O KTÓREJ NIE MASZ POJĘCIA!!! POLECAM PRZY OKAZJI GOOGLE - SPRAWDŹ KIM BYŁ ROTSTAD I JAKIE MA ZASŁUGI DLA NASZEGO MIASTA. ZDJĘCIE TABLICY TO SKANDAL. pOWIEDZMY NIE WCISKANIU NAM W MIEŚCIE TEMATÓW ZASTĘPCZYCH PRZEZ ORĘDOWNIKÓW "PRAWDZIWEJ WIEDZY I PRAWDY"

~Icek Izaak (11.25.01 11:21:12)
Wasze ulice, nasze kamienice.

~re, ~re - Nie chcemy jątrzenia,ani (11.25.01 09:17 (11.25.01 14:09:04)
Spokojnie, przeczytaj uważnie i zastanów się zanim zaatakujesz. Właśnie zdjęcie tablicy ZASŁUŻONEGO DLA ŁOWICZA POLAKA PATRIOTY, BOJOWNIKA O WOLNĄ POLSKĘ jest ciosem w Polaków i celowym mąceniem ,drażnieniem. Polak prawdziwy by nie zdjął nie usunął tej tablicy !!!!!!!!! Czy nie jest prawdą, że tym haniebnym czynem nas Polaków poniżają? Czy gdyby tablica sobie wisiała jak dotychczas to czy zajmowałbyś się innym problemem ,a nie tym??? To ta nacja po wpisie Icek Izaak pokpiwa i prowokuje.Pozdrawiam Cie serdecznie. Brawo,że tak pięknie bronisz honoru bohaterskiego Łowiczanina, Polaka . Nie znasz wszystkich wokół na tyle żebyś mógł w 100 % wykluczyć ,ze to nie była prowokacja pełniących obowiązki Polaków.

~W obronie tablicy (11.25.01 14:48:08)
re, ~re - Nie chcemy jątrzenia,ani (11.25.01 09:17 (11.25.01 14:09:04) Spokojnie, przeczytaj uważnie i zastanów się zanim zaatakujesz. Właśnie zdjęcie tablicy ZASŁUŻONEGO DLA ŁOWICZA POLAKA PATRIOTY, BOJOWNIKA O WOLNĄ POLSKĘ jest ciosem w Polaków i celowym mąceniem ,drażnieniem. Polak prawdziwy by nie zdjął nie usunął tej tablicy !!!!!!!!! Czy nie jest prawdą, że tym haniebnym czynem nas Polaków poniżają? Czy gdyby tablica sobie wisiała jak dotychczas to czy nie zajmowałbyś się innym problemem ,a nie tym??? To ta nacja po wpisie Icek Izaak pokpiwa i prowokuje.Pozdrawiam Cie serdecznie. Brawo,że tak pięknie bronisz honoru bohaterskiego Łowiczanina, Polaka . Nie znasz wszystkich wokół na tyle żebyś mógł w 100 % wykluczyć ,ze to nie była prowokacja pełniących obowiązki Polaków.

~grzegorz (11.25.01 15:38:42)
Czy prowadzone jest juz sledztwo w tej sprawie?

~śledztwo powinno być (11.25.01 18:47:41)
również prowadzone na zakup pompy do wypompowywania wody z zalewu Bzury i zalewania postronnych terenów miasta

~NIe bądżcie takimi (11.26.01 16:14:11)
optymistami, że podległa staroście Policja będzie prowadzić śledztwo przeciwko w pewnym sensie ich zwierzchnikowi. Znowu udadzą, choćby mieli dowody w reku, że nie da się odnależć sprawcy, tak jak było w aferze wyborczej .Zapomnieliście już?

~Obywatel miasta Lowicza, (11.26.01 21:39:07)
To moze przepowadzmy prywatne sledztwo.Dajmy ogloszenie : Prosimy ewentualnych swiadkow usuniecia tej pamiatkowej tablicy o udzielenie nam na forum informacji.Anonimowosc jest tutaj gwarantowana.Za udzielenie tej infomacji obiecujemy nagrode w postaci pochwaly na forum za spelnienie obywatelskiego obowiazku.

~a teraz przypomina mi się (11.27.01 16:18:03)
art z nł inf w dniu wyborów ze szkalującymi komentarzami na jedną z partii... widzicie jak boli jeśli robi się nie to co powinno być robione...

~Jaroslav (11.27.01 19:51:53)
Aby ocenić żałosne skutki dotychczasowej działalności obecnego dyrektora Centrum Promocji Ziemi Łowickiej, należy przypomnieć sobie jego pojawienie się w tej instytucji. Spośród osób biorących udział w konkursie na dyrektora, wielu kandydatów posiadało doświadczenie niezbędne do kierowania tzw. samorządową jednostką kultury ( np. szef rozgłośni radiowej czy etnograf). O dziwo wybrano kandydata który ponoć jest chemikiem z wykształcenia, a jego największym sukcesem zawodowym, do chwili objęcia dyrektorskiego stołka, była praca akwizytora sprzedającego kawę dość słabej marki. Dzięki koneksjom żony, wówczas zasiadającej w zarządzie dużej łowickiej firmy, przygarnięto go tam do pracy, ale na krótko. Do dzisiaj opowiadają tam dowcipy o jego ignorancji i brakiem elementarnych zasad dobrego wychowania. Sporo czasu był bezrobotny – zbierał siły do objęcia wymarzonego kierowniczego stanowiska. Czy starosta wyciągnie konsekwencje wobec dyrektora, który bezmyślne wydał polecenie usunięcia tablicy pamiątkowej poświęconej dr Stanisławowi Rotstadowi? Nie należy się tego spodziewać. Sprawa ucichnie i za kilka tygodni już nikt nie będzie pamiętał o skandalu. Czyn ewidentnie nosi znamiona przestępstwa, ale winny jest kryty i dobrze wie, ze krzywda mu się nie stanie. Nigdy też nie zostanie też odrestaurowana zniszczona tablica. Po co? I tak nie ma już na nią miejsca, nie pasuje do ogólnej koncepcji. Pewnie niedługo zostanie przecięta wstęga podczas otwarcia budynku po generalnym remoncie. Dyrektor dostanie nagrodę albo może nawet medal.

~Grzegorz (11.27.01 23:01:31)
Jako autor wpisu o prywatnym sledztwie poczuwam sie do obowiazku spelnienia obietnicy i nagrodzenia Jaroslava co niniejszym czyn ie.--------------------------------- W IMIENIU WSZYSTKICH KOMENTATOROW I GOSCI ODWIEDZAJACYCH NASZE FORUM SKLADAM SERDECZNE PODZIEKOWANIE ZA UJAWNIENIE NAM OSOBY ODPOWIEDZIALNEJ ZA ZDJECIE TABLICY PAMIATKOWEJ DR.ROTSTADA Z BUDYNKU DAWNEJ PRZYCHODNI LEKARSKIEJ NA RYNKU STAREGO MIASTA W LOWICZU.---ZYCZYMY WSZELKIEJ POMYSLNOSCI I OWOCNEJ PRACY DLA DOBRA POLSKI I POLAKOW.

~proponuję (11.28.01 06:57:02)
wystosować apel do mieszkańców o powołanie komitetu budowy przychodni zdrowia im dr Rostada zamiast obsadzania błoni . Przychodnia zdrowia z prawdziwego zdarzenia z parkingami i dostosowana dla osób niepełnosprawnych jest potrzebna w Łowiczu a bohater odpowiedni aby być patronatem takiej przychodni... a sama tabliczka na tym budynku była naprawdę nie na miejscu...

~p.Marku Wojtylak (11.28.01 07:56:10)
a nie szokuje pana tablica Hanki Sawickiej i ZWM na murach uczelni w Łowiczu - którzy chcieli a Polska była Republiką ZSRR i aby Polacy mówili po rosyjsku? co pan uczynił w kierunku aby ją usunąć i przenieść do muzeum? to pytanie stawiam również innym autorytetom.

~p.Marku Wojtylak (11.28.01 08:05:13)
a nie szokuje pana tablica Hanki Sawickiej i ZWM na murach uczelni w Łowiczu - którzy chcieli aby Polska była Republiką ZSRR i aby Polacy mówili po rosyjsku? co pan uczynił w kierunku aby ją usunąć i przenieść do muzeum? to pytanie stawiam również innym autorytetom.

~łowiczak (11.28.01 08:22:05)
A ja nie rozumiem zpełnie o co wam chodzi? przecież to jest tablica która wprowadzała by ludzi w błąd informując że tu znajduje się przychodnia lekarska im . St. Rotstada, ktoś was nakręca tak samo jak ludzi na krakowskim przedmieściuw wawie po 10 kwietnia, zacznijcie jeszcze pikiety tam robić i znicze palić. Jedyna tablica jaka moim zdaniem mogła by być tam umieszczona powinna mieć następującą treść " w tym budynku w latach xxxx mieściła się przychodnia lekarska im. Stanisława Rotstada" i wtedy miało by to sens. Przychodni już w tym budynku nie ma , a przychodnia która jest obok nie nosi niestety tego imienia a nazywa się Kaliska" tak więc niech dziennikarze NŁ nie biorą się za dziennikarstwo śledcze i nie tworzą wymyślonych sensacji skoro nie mają o tym pojęcia i niech nie nakręcają mieszkańców, tylko niech się wezmą za rzetelną pracę, bo wkrótce Łowicz będzie pośmiewiskiem w tv a dziadki będą stały pod kebabem i będą skandować ODDAĆ TABLICĘ ANTYCHRYŚCI, GDZIE JEST TABLICA, GDZIE JEST TABLICA, UKARAĆ NIEWIERNYCH, PRECZ Z DYREKTOREM . Śmiać mi się z was chce:) bo ta afera z tablicą to prawie takie "watergate", tylko że jak zwykle taka trochę małomiasteczkowa ta afera

~Usunąć tablicę H. Sawickiej ! (11.28.01 08:52:49)
W Łowiczu na Kolegium Nauczycielskim ! jest tablica ku czci Hanki Sawickiej i mimo uchwały Zarządu województwa łódzkiego o jej zdjęciu nie jest przenoszona do muzeum ! Jej tekst HANCE SAWICKIEJ W 10 ROCZNICĘ POWSTANIA Z.W.M. SKŁADA HOŁD MŁODZIEŻ LICEUM PEDAGOGICZNEGO JEJ IMIENIA , TWOJE SERCE BIJE W PIERSI KAŻDEGO POLAKA , ŁOWICZ, DN. 15 II 1953R. Hanka Sawicka i Związek Walki Młodych zgodnie z wytycznymi Komitetu Wykonawczego Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu) działające na terenie GG środowiska KOMUNISTYCZNE Afirmowały WŁĄCZENIE do ZSRR polskich ziem wschodnich z Wilnem, Lwowem i Białymstokiem i LIKWIDACJĘ PAŃSTWA POLSKIEGO, uznając to za pierwszy krok na drodze rozszerzenia Związku Sowieckiego na inne kraje liczyli na rozszerzenie państwa Stalina także o resztę ziem polskich i stworzenie POLSKIEJ REPUBLIKI SOWIECKIEJ w ramach poszerzonego ZSRR http://ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=398&id=6512 Uchwała nr 2285/09 z dnia 16 grudnia 2009 r. sprawie wyrażenia zgody na zdjęcie tablicy Hanki Sawickiej z elewacji budynku Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu, ul. Stanisławskiego 31 Rejestr Uchwał Zarządu Województwa Łódzkiego podjętych w 2009 roku http://www.lodzkie.pl/system/galleries/download/Zarzad_uchwaly/uchwaly_Zarzad_2009_34.pdf

~Zamiast Centrum Przychodnie Zdrowia (11.28.01 17:02:28)
Słuszna propozycja. Tak koniecznie zlikwidować Centrum antypromocji,a w tym budynku urządzić żywy pomnik Łowicką Przychodnie Zdrowia im dr St Rodstata. Oczywiście również kosztem zaniechania marnotrawienia pieniędzy w Aquaparku. Nie będzie potrzebna społeczna zbiórka na ten cel,ale komitet społeczny konieczny na dopilnowanie spływu środków finansowych z w/w cełów. ........ Szanowny "łowiczaku.... nie nakręcaj się, nie podburzaj ludzi i nie poniżaj,nie pokpiwaj !!!!. Tym bardziej nie przystoi to łowiczakowi.

~ten budynek (11.28.01 18:42:59)
nie nadaje się na przychodnie zdrowia wiec nie ma o co kopii kruszyć..

~zorro (11.28.01 23:30:05)
Ma pecha promocja powiatu, za Dzierżka to była stodoła i wesela było tam gdzie Tereska błyszczała, a po tem cienko , Urbański swój Chłop tolerował nieróbstwo zdolnych ale rozpuszczonych pracowników, on dobry harcerz ale to mało , no i przyszedł dyrektor .. co pogonił towarzystwo, i płacze Tereska ze etyka, i chłopiec od guzików łowiczaninowi teksty podtyka, burza w szklance wody, bo nikt cześci doktora nie zbeszcześcił ale jak sie dobrze to ubierze to może coś sie zyska, więc tak myśle że czas by pokazać tym co chca byc w opozycji , niech w imie protestu zrezygnują sami z pracy i w starostwie i w urzedzuie miasta.. kto tam zostanie to poplecznik obecnej władzy , honorowi powinni odejść

~niech ten (11.29.01 00:58:48)
dyrektor sie wytlumaczy jak sprawil ze w prztargu na mieszkanie brała tylko udział jego córka??? jak doprowadził do tego aby mieszkanie jej sprzedać po cenie 40.000 zł mniej od wyjściowej? a swoją drogą czy dyrektor pozbył się swojego majątku przed wyborami czy celowo wprowadził w błąd wyborców podając jaki to on jest biedny facet?

~zorro (11.29.01 10:14:05)
przed wpisaniem komentarza jak i wygłoszeniem swojej opinii nie pij, bo się wtedy wszystko miesza i oburza :) ale z drugiej strony przecież bez picia nie dasz rady

~Zorro ratuszowy - (11.29.01 11:00:57)
i ze starostwa równocześnie. Nie atakuj komentujących ! A swoja drogą dlaczego tak Cie bola zasady, choćby etyki, przecież sam powołałes Komisję niby Etyki w powiecie???? Poczytaj sobie książeczkę o Zorro i dowiesz się ,ze był obrońca krzywdzonych ,lecz nie mafii krzywdzicieli.

~zorro (11.29.01 11:09:56)
a radziłem dobrze nie pij tyle :) bo Ci się wszystko plącze, a ja reprezentuje większość mieszkańców , no i staram się bronić przed różnymi rzeczami, także przed skutkami czytania tego co frustraci wygłaszają w internecie i to pod wpływem :)

~Zorro ratuszowy - (11.29.01 11:47:23)
ze starostwa, działający w imieniu zarządzających miastem i powiatem !!! Nie zauważyłeś ,ze stajesz po stronie wątpliwe udacznych urzędników z miasta i powiatu,a nie po stronie mieszkanców ???,. Karygodnie pomawiasz, naruszasz dobra osobiste komentujących. Perfidny atak . Skąd niby wiesz czy ktoś pił ?? Piłeś z nim ? ... Nie ośmieszaj się.... Nie ma tu flustratów . Chyba że sam oceniasz siebie i nim jesteś. Mamy prawo do krytyki działań władz ,a ty masz zgodnie z e swoja komisją etyki przestrzegać zasad zawartych w kodeksie etyki i nie atakować komentujących.,lecz pokora przyjmować krytykę.

~łowiczak do komentarza niech ten (11.29.01 11:54:45)
przetarg byl jawny i ogłaszany na łamach NŁ tak więc mogłeś też wziąć w nim udział i kupić to mieszkanie 40 000 taniej , sam się zastanawiałem nad jego kupnem , ale jak dla mnie to za dużo kasy trzeba było by wsadzić w jego remont

~re, zorro (11.29.01 12:19:08)
nie grasuj jak Garsija ??? Czy z PaniąTerską ,to może przysłowiow krowy pasałęś , ze się tak spoufalasz tutaj i wrzucasz w swoje tryby pogardy i łączysz jej pracowitość i niezależną aktywność m.in w skansenie w Maurzycach z jakimikolwiek "nierobami" z twojego środowiska,

~Zenobia (11.29.01 12:20:01)
a dlaczego nikt się nie interesuje innym mieszkaniem w tej samej kamienicy, w jaki sposób weszła w jego posiadanie Pani dyrektor Urzędu pracy, w jakiej wysokości płaci czynsz za jaki metraż, to może być ciekawe ..

~zorro (11.29.01 12:29:02)
No niestety nie pasałem krów z Panią Tereską, nawet nie wiedziałem,że pasała, szkoda że porzuciła, te pożyteczne zajęcie, miałaby mniej stresów w życiu, a moje środowisko to pracowici ludzie, często dojeżdżający do pracy daleko bo w Łowiczu nie mają zatrudnieni, ale na ich prośbę bo to tego nie maja głowy, piszę sobie tutaj :) przecież tak jak inni mam prawo pisać w imieniu mieszkańców naszego miasta i powiatu

~Martw się o swój stres (11.29.01 17:42:52)
zorro,a innym daj spokój. Zachowujesz się jak obrażający "Gizmo" ,Moneta", komboy itp. z ratusza. Wypowiadasz się w sprawach i kultury,a nie wiesz co znaczy przysłowie. Fabułę bajki o rzekomej pracy poza Łoowiczem zostaw na warsztaty literackie. Nie tu.

~zorro (11.29.01 18:40:29)
jak trudno przełknąć to,że też reprezentuje mieszkańców i to nie związanych z ratuszem i starostwem :)Cienką mamy władze ale opozycja jeszcze bardziej cienka, ja tam jestem za powołaniem Księcia Łowickiego i zlikwidowaniem wszelkich rad, bo za dużo kosztują :) szukam poparcia:)

~Ewa (11.29.01 18:43:14)
Brawo Zorro , jestem z Tobą

~Ewa idz do ratusza (11.29.01 18:57:54)
tam spotkasz zorro. Nie daj się nabierać na jego fabuły, o ile to nie jest wpis poszywający się pod niejaką Ewę przez tegóż samego zorro. Lyyteratówów w ratuszu przeciez Ci nam tam nadmiar.Nadwornych pisarzów".

~ten co mowi (11.29.01 19:01:00)
o jawności przetargu na stronie to niech wskaże te stronę....he ..he...he... jeszcze w grudniu ubr informacja o przetargach była wywieszana tylko w waszych budynkach (rzekomo) ale nie wiadomo czy naprawdę???

~o ile pamietam (11.29.01 19:02:44)
to Zorro kopnął w t... niejaką ewę zatem za co go ona trzyma?

~Ewa (11.29.01 19:33:53)
Nie wiem kim jest zorro ale jest świetny

~Czesław (11.29.01 19:48:02)
Panie kustosz a Pan dalej na rowerze, nie oddali prawka?

~Grzegorz (11.29.01 19:51:30)
To podziekowanie dla Jaroslawa za ujawnienie osoby odpowiedzialnej za znikniecie tablicy dr, Rotstada bylo od tych stalych komentatorow.Ci nowi jak zorro, czy ewa i inni anonimowi napewno jemu nie dziekuja,bo zostali tym wpisem Jaroslava zdemaskowani i teraz przypuscili atak wedlug nie etycznej zasady, ze najlepsza metoda obrony jest atak. Przed faktami nie obronicie sie! Ustapcie, dajcie spokoj!

~Sergiusz (11.29.01 19:56:55)
Drogi Jacku, nie wrabiaj Jarosława. i wiesz dobrze,że nie zgineła ,żadna tablica poświęcona doktorowi, tylko tablica informacyjna ze tam mieści przychodnia.. doktor jest w pamięci .. dobrych ludzi i jeszcze nie raz zostanie doceniony

~Jan (11.29.01 20:28:13)
o tablice awantura, a to ze PSL z Platforma funduje nam dziadostwo w POlsce to cisza, benzyna w góre, PKP tragedia, wcią zpodwyzki i cisza, a tu Tablice.. k..wa opamietajcie sie .. macie tylko TVN w głowie

~george (11.29.01 23:16:04)
Przeczytałem powyższe komentarze i nie mogę wyjść z podziwu. Sukces może odtrąbić pani Kępa, która ustawicznie pokazuje, jak bez względu na pytanie można powiedzieć wszystko co ma się do powiedzenia, łącznie z tym, że w USA biją murzynów. Ludzie.... jakiś nieświadomy prostak, nieświadomy znaczenia historii w naszym życiu zniszczył tę tablicę i musi ją teraz wykonać od nowa. I basta. Z pewnością w jego domu (tego prostaka) zdjęcie dziadka poniewiera się w szufladzie między łyżkami, widelcami, szpulkami nici, naparstkami i igłami. Jest to postać z pewnością żałosna, trzeba jej współczuć, ale bezwzględnie należy wyegzekwować naprawienie szkody.

~Anna (11.30.01 00:01:55)
kopiuję ze strony Łowicz24 .pl bo w świetle przeciągającej się dyskusji w sprawie tablicy dr.Rostada chciałabym aby i mój głos się liczył się w tym zakresie a mianowicie Nasze miejsce jest w Europie , najwyższy czas aby to do nas dotarło bo nie ma innej alternatywy. Nasz los jest identyczny jak Francji, Anglii czy innych krajów wchodzących w skład UE. Czy w tych krajach jest źle, czy w tych krajach nie ma Natura 2000 ? ...to wszystko w tych krajach istnieje i ludziom naprawdę żyje się dobrze...ale trzeba chcieć budować a nie niszczyć tzn. w ramach tego co mamy dokładać kolejna cegiełkę a nie ach i och...krzyczeć na alarm że "ojca biją" mimo że nie ma takiej potrzeby. Czy ta tablica dr.Rotstada pasuje do tego co aktualnie znajduje się w tym budynku? ..myślę,że dr. wręcz by się obraził aby tak nim pomiatano pozostawiając Go tam... dr.Rotstada to wielka postać Łowicza jeden z pierwszych Obywateli Miasta Łowicz ..ta cześć i ta chwała mu się należy ale nie na takiej tablicy i nie w takim miejscu... Moim zdaniem w Łowiczu potrzebna jest przychodnia zdrowia ...taka z prawdziwego zdarzenia , dostępna dla osób niepełnosprawnych,z miejscami parkingowymi i z laboratorium ,z apteką, z monitoringiem itd Niech to będzie przychodnia im dr.Rotstada bo On z takiej przychodni zdrowia byłby zadowolony.. czy miasto nie stać na taka inwestycje, czy UE nie dofinansuje tego przedsięwzięcia ?...jestem pewna ,ze tak ale nie wyrzucajmy pieniędzy w błonie!!!

~zorro (11.30.01 10:39:17)
a kto zawinął samolot sprzed jednostki wojskowej :)

~Sceptyk (11.30.01 11:07:20)
Tak Anno, Polska byla jest i pozostanie na kontynencie Europa.Pozostanie?Oj nie bylbym tego pewien, gdy spelni wszystkie dyrektywy unijne! Polska jest nieliczacym sie pionkiem w tej biurokratycznej machinie Unii Europejskiej,w ktorej prym wioda Niemcy,Anglia i Francja.Polska jest dla nich tylko rynkiem zbytu.Nie ma spojnej polityki gospodarczej czego przykladem jest budowa rurociagu gazowego z Rosja z pominieciem terenu Polski. Tak, teraz juz nie mamy alternatywy,bo nasz niezyjacy prezydent podpisal ten haniebny traktat lizbonski po wczesniejszych zabawch typu :najpierw nie a potem za i jeszcze raz odwrotnie.Nie mamy juz innego wyjscia, ale wczesniej mielismy, by wejsc do unii nie na kolanch,bo tak komentowaly swego czasu gazety w Niemczech, starania owczesnego premiera Polski Millera o wejscie do unii..Weszlismy do UE bez wczesniejszych zabezpieczen naszych najwazniejszych interesow jak prawa wlasnosci na ziemiach zachodnich i polnocnych i jeszcze wiele innych. Wiec prosze Anno, nie pisz, ze nasz los identyczny.Jestesmy w o wiele gorszej sytuacji niz te wspomniane przez Ciebie kraje! Jestesmy w sytuacji szykowanej nam zaglady narodowej.

~a ty znowu płaczesz sceptyku (11.30.01 16:59:24)
i dlaczego nie dostrzegasz tego ,ze bez problemu znajdujemy prace i dom w całej UE..a na lekcje Angielskiego mógł chodzić każdy z nas i były długo bezpłatne nawet jeśli nas było tylko 5 osób w grupie... pozostaje jedno wiele osób z nas tu daleko od kraju daje sobie rade ale są i takie osoby którym potrzebne jest wsparcie tzn.ramie drugiego człowieka aby szli do przodu.... Patrząc na to wszystko co dzieje się w Łowiczu to wydaje mi się ,że władza działa tak jakby była zahipnotyzowana i działa w dwóch kierunkach a mianowicie ..dbałość o zabytki i o przypodobanie się duchownym oraz popularyzacja regionu wszędzie i za wszelką cenę... na jednym z obchodów rocznicy istnienia przedszkola burmistrz przywiózł ze sobą zespół ludowy i pomimo deszczu zespół ten tańczył i śpiewał na trawie... i po tym co zobaczyłam pozostał mi taki niesmak bo jak można tak nie szanować naszego łowickiego stroju, naszej kultury i ludzi??? Matki chetnie by wowczas widziały tylko występy swoich dzieci przedszkolaków a potem cudownie byłoby gdyby była wspólna zabawa z dziećmi a zrobiono ...

~zorro (11.30.01 17:20:53)
akurat tak w całej unii bez trudu każdy znajdzie dom i prace, normalnie już właściwie wszyscy powinni jechać, bo normalnie pustostany stoją, a pracodawcy przebijają się w podwyższaniu wynagrodzenia byle tylko Polacy jak najszybciej tam dotarli

~Sceptyk (11.30.01 17:55:12)
To jak, wszyscy Polacy powinni tam jechac i buty czyscic, czy smieci wynosic a do nas przyjada bogaci inwestorzy ....A kto znowu bedzie dla nich albo inaczej na nich pracowal?Aha, inne nacje np Ukraincy .Czyz to nie jest chore.Jaka cene placa polskie rodziny za to otwarcie na Zachod?Czym to sie tak zachwycac, Panie albo Pani zorro?To co piszesz to znowu jest zalosne.W Polsce powinno byc miejsce dla Polakow i wladza, ta na gorze jak i ta na dole powinna zrobic wszystko,abysmy nie byli zdani na poniewierke tam na tym pozornie pieknym zachodzie.

~ale (11.30.01 17:58:02)
po co wyjeżdżać i dlaczego??? budujmy Łowicz ..to nasza mała Ojczyzna i róbmy wszystko aby ludzie wracali do Łowicza.. Łowicz jest miastem przyszłości jeśli potraficie zrozumieć nasze słabe strony zawarte w analizie z 2004...dlaczego nie zaczniecie działać w kierunku aby słabe strony przestały istnieć w mieście... podam przykłady: zakład AB położony w pobliżu zatrudnia prawie 300 osób - przechowują warzywa w chłodni następnie myją i pakują i sprzedają do supermarketów, inny zakład produkuje opakowania papierowe do aptek czy supermarketów, inne naprawiają drogi, itd czy tego nie można robić w Łowiczu...a kto sprząta miasto? jeśli ktoś sprząta to dlaczego jest takie brudne ? zobaczcie ile ludzi może pracowac przy takich segregacji plastiku czy belowaniu i szykowaniu odpadowego papieru do sprzedaży...to wszystko trzeba organizować wykorzystując możliwości Łowicza..

~Zorro (11.30.01 23:10:28)
Ja don Diego de Lewaga sprowadziłem sie do Powiatu Łowickiego bo głupoty piszą Ci ,że w UE tak dobrze dzieje sie.. bede sie ubiegał o obywatelstwo księstwa Łowickiego bo właśnie tu mi sie podoba:)

~Gruba Kaśka (11.31.01 13:07:08)
Komuchy do domu !!!!!!! Nie chcemy tu tablic ku czci komunistów i ruskich !!!! Doktora przywrocic-sawicką usunąć

~zorro,z tym obywatelstwem to (11.31.01 13:48:04)
nie bądż taki pewny. Jak dobrze będziesz spełniał swoja misję-,bronienia krzywdzonych, to dopiero tu na forum zaopiniujemy pozytywnie na podstawie raportów potwierdzonych przez tych których skutecznie obroniłeś. No to zorro, do dzieła. Maskę na oczy ,płaszcz i szpadę w dłoń, czy może jakieś współczesne atrybuty?

~zorro (11.31.01 22:18:27)
lud jest ze mną

~zorro,jesli tak, to atutem (11.31.01 22:47:27)
jest to ,że lud jest z tobą. Atrybuty w/w,a to nie są konieczne. Ważne ,aby twoje działania były niezwłoczne i skuteczne . Zegar tzw.równi pochyłej miasta ku ruinie, cyka ! Ratuj nas!

~zorro (11.31.01 22:55:08)
Kto moze naprawić to miasto. nazwiskami prosze to popre

~ty masz swoją marychę (11.01.02 00:11:38)
Zorro to po co ci jeszcze jakaś tam zośka...(zapomniałam żeś ty jurny chłop który i trzy baby może powalić)

~Tak to komboy zamienił się w zorro !!! (11.01.02 06:11:49)
czyżby ratuszowy komboy w zorro (11.01.02 06:08:04) się zamienił i tu nam mąci?Tak właśnie wiele osób uważa. Udaje orędownika ludu. Jeszcze bardziej podstępny niż chamski komboy.Mamy dość łałszywców, przefarbowanych lisów i tych cwaniaków co pod przykrywką niby dbania o naszą Bzurę i Słudwię chcą nam zgotować okrutny los urządzenia nam na siłę składowiska śmiertelnych,niechcianych w Unii odpadów typu: skroplony dwutlenek węgla !!!

~Zorro (11.01.02 07:15:12)
do smętków i płaczków- kto waszym zdaniem powinien rządzić

~zorro, siadaj na huragana (11.01.02 10:02:11)
i galopem wracaj skąd przybyłeś,a pytania zadawaj swojej Maryśce,a i jak Ci pozwoli to ją obrażaj,a nie nas...

~Zorro (11.01.02 10:13:01)
Ja na swoim Tornadzie jade tam gdzie chce:) a po za tym jakich Was? kto to Wy? towarzyszu?

~BARANY typu Zorro, komboy (11.01.02 10:56:03)
metodami SB i KGB chcą WYKPIĆ - OŚMIESZYĆ - ZAGŁUSZYĆ kompetentne komentarze internautów. Baranom już dziękujemy - dla nich jest woda z koryta.

~Zorro (11.01.02 11:21:35)
Kali obrażać to dobrze, Kalego obrażać to źle:)

~Zorro, grasowanie to nie tutaj! (11.01.02 15:45:14)
Zorro, mozesz sobie gdzies indziej grasowac a nie tutaj! Jak juz tam w ratuszu masz honorowe miejsce, to tam sobie pograsuj i opowiadaj slone dowcipy a tu nie udaj, ze obchodzi cie los miasta i jego biednych mieszkancow.

~Zorro (11.01.02 18:59:04)
ja w ratuszu? chyba ,ze jako książe , albo lepiej jako Cesarz póki co wole.. wśród mojego ludu. jak sie pytam kto powinien rządzić w Łowiczu , czy Powiecie to uszy po sobie.. i zaraz zorro nie mąć! wstydzicie sie swoich poglądów tzn nie Wy , chyba że wy Towarzyszu czy Towarzyszzko? czemu sie wstydzisz?

~zakłopotany (11.13.02 15:46:27)
krótko mówiąc... uważam że nikomu kto w miarę rozsądnie podchodzi do tego typu spraw nie przeszkadzałoby gdyby tablica upamiętniająca osobę doktora Stanisława Rotstada, dalej była na dotychczasowym miejscu. Zdejmowanie na czas remontu jak najbardziej,ale niszczenie i temu podobne działania do godnych pochwały nie należą...

Wydawca portalu Łowiczanin.info nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy zamieszczane przez użytkowników. Autorzy komentarzy naruszających prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania takich komentarzy.


ReklamaPopularne artykuły

Multimedia

Sonda

Czy pamiątkowe tablice znajdujące się na obiektach architektonicznych powinny być usuwane?

wszystkie bez względu na treść powinny być zachowane
to zależy co lub kogo upamiętniają, ale cześć z ich trzeba zniszczyć
tablice będące symbolem minionych czasów można gdzieś przenieść, nie niszcząc ich

Zobacz wyniki

Warto zobaczyć


ReklamaCopyright © 2009-2014 Oficyna wydawnicza Nowy Łowiczanin s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone.